Kā pagatavot gardus kebabus – ieteikumi un gudrības

Kebabs ir populārs ēdiens daudzās pasaules valstīs, tostarp Latvijā. Tas ir salds ar pikantiem garšas notīm un spilgtu aromātu. Jebkuram, kurš vēlas pagatavot kebabu pašam, būs jāzina pareizi izvēlēties sastāvdaļas un gatavošanas procesu. Šajā rakstā mēs sniegsim dažus padomus un klasisku recepti, lai palīdzētu jums pagatavot garšīgu un svaigu kebabu.

Kebabu sastāvā ir dažādas sastāvdaļas, piemēram, cepts vai grilēts gaļas gabals, dārzeņi, mērce un garšaugi. Parasti ir trīs varianti, kā uzglabāt gaļu, pirms tā tiek pagatavota: svaigu, atkausētu un saldētu. Izvēleties kvalitatīvas, svaigas sastāvdaļas ir lieliski, lai kebabs būtu garšīgs.

Kebaba gatavošanas process ir pietiekami vienkāršs. Pirms gatavošanas cepeškrāsnī vai uz grila, gaļu būtu vēlams sagriezt mazākos gabalos. Lai iegūtu papildu garšas, pirms marinādēšanas var izmantot sāli, piparus, rozmarīnu un citas garšaugus. Noziedot gaļai laiku marinēšanai, var uzlabot garšu.

Padoms: ļaujiet gaļai atdzist istabas temperatūrā pirms tā tiek gatavota, lai iegūtu vienmērīgu gatavošanu.

Sastāvdaļas un pasūtījums

Lai pagatavotu gardu kebabu, jums būs nepieciešamas dažādas sastāvdaļas. Pirmais solis ir pasūtīt visas nepieciešamās sastāvdaļas. Lai to izdarītu, varat izmantot šādus veidus:

 • Pasūtīt sastāvdaļas tiešsaistē – tas ir ērti, ātri un droši;
 • Iet uz veikalu un iegādāties sastāvdaļas – tas ļauj jums izvēlēties svaigākās sastāvdaļas, bet var aizņemt vairāk laika;

Lai pagatavotu kebabu, jums būs vajadzīgs šāds saraksts ar sastāvdaļām:

 • Marinēta vai neapstrādāta liellopa gaļa;
 • Gurķi;
 • Tomāti;
 • Sīpoli;
 • Salāti;
 • Majonēze vai citi garšvielu mērces;
 • Kebaba maize.

Ja vēlaties pagatavot kebabu paši, sagatavojiet gan gaļu, gan dārzeņus pareizi. Pirms gatavošanas sagrieziet gaļu un dārzeņus mazos gabaliņos. Pēc tam apvienojiet tos ar garšvielām un marinādei, kas jums visvairāk patīk. Lai kebabs būtu garšīgs, sagatavojiet maisījumu vismaz stundu pirms gatavošanas.

Kā pagatavot kebabu – recepte un padomi

Sajauc mariņādē un atstāj uz nakti

Lai sagatavot garšīgu kebabu, būtiski ir izvēlēties pareizas sastāvdaļas un piemērotu marinādi. Pirms cepšanas, gaļu ieteicams pamarinēt, lai tā ieņemtu marinādes garšu un kļūtu mīkstāka. Tādējādi, pirms cepšanas, mariņādē sajaukiet gaļu ar vēlamajiem produktiem, piemēram, sīpoliem, ķiplokiem, pētersīļiem un citi.

Atstājiet gaļu marinēties vairākas stundas vai pat uz nakti, lai tā saglabātu marinādes garšu. Lai panāktu labāku marinašanas efektu, var izmantot vakuumēšanas metodi – ievietojot gaļu un marinādes maisījumu vakuuma maisiņā un atstājot uz nakti ledusskapī.

Pēc tam, kad gaļa ir pamarinējusies, iespējams to cepam uz karstu oglesgrila vai uz kebabu gatavošanas iekārtas. Gautu rezultātu uzlabo arī, ja pārliecināsieties, ka gaļa ir pilnībā izkausējusi un nedaudz sausāka. Atcerieties, ka kepjot kebabu, ir svarīgi to apgriezt līdzīgi kā rakstāmo lielumu gaļas gabalu, lai tas saglabātu vienmērīgu gatavības pakāpi.

 • Padoms: Lai pagatavotu kebabu marinādi, var izmantot arī citus produktus, piemēram, citronu sulu, eļļu, sojas mērci, jogurtu un citas garšvielas.
 • Padoms: Ja Jūs marinējat vistu gaļu, to atstājiet pamarinēties uz vairāk nekā 4 stundām, lai tā būtu mīksta un nesausa pēc cepšanas.

Gatavo kebabu grilī vai cepeškrāsnī

Kebabs ir ļoti populārs ēdiens un to var pagatavot gan grilī, gan cepeškrāsnī.

Ja vēlaties pagatavot kebabus grilī, jums būs nepieciešamas arī ar grilu piemērotas šķēres.

Lai sāktu, pie sagatavošanās stola jābūt sagatavotām kebabu gaļas šķēlēm, kā arī marinādēm un pārējiem produktiem, ko vēlaties papildināt ar kebabu.

Kebabi var būt gatavoti gan no jēla, cūkas, teļa gaļas, gan no vistas un liellopu gaļas.

Neatkarīgi no gaļas veida, jums būs nepieciešams sagatavot arī marinādi. Visbeidzot, uzmanīgi uzpikējiet kebabus uz grila un nobaudiet perfektu garšu!

Izvēlies savu kebabu garnitūru un mērci

Kebebā pasniedzamais ir tikpat svarīgs, cik pašs kebabs. Izvēlies savu garnitūru, lai papildinātu šī garda ēdiena garšu. Varētu izmantot svaigus dārzeņus, piemēram, salāti, tomāti, sīpolus un gurķus. Tāpat patīkami papildināt kebabu ar kādu sieru, piemēram, fetu vai brie.

Lai kebabu piedeva vēl lieliskāku garšu, izvēlies savu mērci. Daži populāri mērces varianti iekļauj tzatziki, hummusu, pesto vai pica mērci. Ja vēlies kaut ko daudzpienīgs un bagātīgs, pievieno skābo krējumu, sieru vai majonēzi.

 • Vēl viens variants, kā padarīt kebabu vēl gardāku, ir izmantot marinādes. Marinējot gaļu, var piešķirt tai vēl vairāk garšu un aromātu. Vari izmantot dažādus garšvielas, kā arī olīveļļu, citronu sulu vai etiķi.
 • Ja esi vēlējies kādu specifisku garnitūru, var arī izveidot savu kebabu vietnē. Vienkārši uzziniet, kādus produktus un piedevas piedāvā veikaliņš, lai vari pieprasīt savu unikālo kebabu. Tas ir asajiem ēdieniem pieķērušies un tiek pasniegts kā iecienīts ātrās ēdināšanas ēdiens.

Ieteikumi par uzturēšanu un uzglabāšanu

Lai saglabātu svaigu un garšīgu kebabu, ir svarīgi ievērot dažus ieteikumus par uzturēšanu un uzglabāšanu.

 • Ietiniet kebabu plastmasas folijā vai pārtikas plēvē, lai saglabātu mitrumu un novērstu izžūšanu.
 • Glabājiet kebabu ledusskapī, lai saglabātu svaigumu. Ja kebabs nav patērēts tajā pašā dienā, to var glabāt ledusskapī līdz trīs dienu laikā.
 • Pirms pasniegšanas sasildiet kebabu, lai atjaunotu tā garšu. Tas var tikt darīts, sildot to mikroviļņu krāsnī, cepeškrāsnī vai uz gāzes plīts.
 • Neiesaldējiet jau gatavu kebabu, jo tas var pasliktināt tā kvalitāti un garšu.

Ja jūs ievērojat šos ieteikumus, jūsu kebabs saglabās svaigumu un gardumu, jo saglabāsies tā īpašības un garša.

Komentēt