Kebabs lavašā – garšīgs un aromātisks ēdiens

Noskatoties uz moderno dzīvesveidu, kurš vērsts uz ātrumu un efektivitāti, nav brīnums, ka cilvēki visbiežāk izvēlas viegli pagatavojamas un garšīgas ēdienu receptes. Un viena no tādām ir kebabi uz lavaša – ātrs, viegli un garšīgs. Tas ir kārtīgs ēdiens daudziem ļaudīm, kurš saplūst visos Latvijas reģionos, apvienojot Āzijas un Vācijas kultūras tradīcijas.

Kebabs ir pazīstama un populāra vieta Āzijas virtuvē, bet arvien biežāk šis ēdiens parādās arī Latvijas restorānos un gatavošanas receptēs. Ātri pagatavojams, atšķirīgi iespaidīgs un ērts, kebabi uz lavaša ir viens no ēdieniem, kas šodien arvien biežāk pieejams mūsu galda vidū. Turklāt, ne tikai uz lavaša – kebabi var būt arī uz Indijas Roti, Vācijas kārtainās maizēs vai piegatavotus tieši ar picas mīklas pildījumu.

Ikvienam, kurš nedomā par ilgām pusdienām, varētu būt prieks, ka kebabi uz lavaša ir garšīgs ēdiens, kuru var pagatavot viegli un ātri mājas apstākļos. Tas ir lielisks ēdiens ne tikai slēgšanās pasākumos, bet arī vasaras piknikos, ģimenes vakariņās un pat vienkāršas omulīgās pusdienās. Tātad, nav šaubu, ka kebabi uz lavaša ir viens no labākajiem ēdieniem, ko mēs varam izvēlēties gan ātrajiem pusdieniem, gan pasākumiem, kuros mēs vēlamies piedāvāt savām viesībām labu ēdienu.

Kebabi uz lavaša – gardi un viegli pagatavojams ēdiens

Kebabs uz lavaša ir ļoti populārs un garšīgs ēdiens, kas ir viegli gatavojams un pasniedzams. Tā kā tajā ir daudz dažādu garšu un tekstūru, tas ir piemērots arī kokteiļu vakariem un citiem pasākumiem.

Lai pagatavotu kebabus uz lavaša, jums būs nepieciešams gaļa, dārzeņi, mērces un, protams, lavašs. Gaļa parasti ir liellopa vai vistu, kas sagriezta plānās šķēlēs un uzcepta uz grille. Dārzeņi ir parasti tomāti, salāti, gurķi un sīpoli, bet jūs varat pievienot citus dārzeņus pēc savas izvēles. Lavašs tiek sildīts uz grille, lai tas kļūtu maigs un viegli salocījams.

Kad visi produkti ir sagatavoti, tos var sasniegt uz galda. Katrs cilvēks var uz savas lavašas likt pa daļai no gaļas un dārzeņiem, pārlejot to ar dažādām mērcēm, piemēram, kečupu, majonēzi vai čili mērci. Kebabu uz lavaša garša ir ne tikai garda, bet arī garšīga, tādēļ šis ēdiens ir ideāli piemērots pastaigām, piknikiem vai vienkārši kā viegli pusdienas.

 • Lai pagatavotu kebabus uz lavaša, jums ir nepieciešami šādi produkti:
  • Gaļa
  • Dārzeņi
  • Lavašs
  • Mērces
 • Sagrieziet gaļu plānās šķēlēs un uzcepiet uz grille. Sagrieziet dārzeņus un sildiet lavašu uz grille.
 • Likvidējiet gaļu un dārzeņus uz lavašas un pārlejiet ar mērcēm pēc izvēles.
 • Izmantojiet kebabu uz lavaša kā ēdienu pastaigām, piknikiem vai vieglām pusdienām.

Viegli pagatavojams ēdiens

Kebabi uz lavaša ir ne tikai garšīgs, bet arī viegli pagatavojams ēdiens. Lai to pagatavotu, jums vajadzēs tikai nedaudz sastāvdaļu un nedaudz laika.

Vispirms jums jāpagatavo gaļa, kas var būt jērs, teļa vai cūkgaļa. Pēc tam jums jāmaisa gaļa ar pareizo garšvielu maisījumu, kurā ietilpst sīpoli, ķiploki, koriandrs, paprikas un citi garšaugi.

 • Jāsagatavo lavaša, kas ir biezāka un mīkstāka par parastās maize.
 • Uz karsējam virsmai jānovieto marinēta gaļa un jācep, kamēr tā iegūst krāsainu toni.
 • Kad gaļa sasniegusi vēlamo gatavības pakāpi, to var izvietot uz lavaša, pievienot dārzeņus un izdarīt pārējos pēdējos izlabojumus un piekariņus.
 • Dzeltenās garšvielas, piemēram, baltie pipari vai sumac, var pievienot, lai tam piešķirtu papildu garšas izjūtu un aromātisku smaržu.

Rezultātā jūs iegūsiet gardu, viegli pagatavojamu ēdienu, kas ātri un vienkārši var uzlabot piķanta vakara garšu, uzpildot kuņģi ar gardu un sātīgu ēdienu!

Garšīgi un dažādi pildījumi

Pildījumi ar gaļu

Pildījumi ar gaļu ir populāri varianti kebabiem uz lavaša. To var pagatavot no vistas, teļa vai jēra gaļas, apcepot to plānās šķēlēs uz pannas. Lai pildījums būtu garšīgs, tam var pievienot sīpolus, burkānus, papriku vai citus sastāvdaļas. Arī sālījumi un garšvielas var padarīt pildījuma garšu vēl intensīvāku.

Dārzeņu pildījumi

Vegetārie varianti ir piemēroti gan tiem, kuriem nepatīk gaļa, gan tiem, kuri vēlas mēģināt ko jaunu. Dārzeņu pildījumus var pagatavot no pupiņām, baklažāniem, cukīnēm, sēnēm, un citiem dārzeņiem. Lai pildījums būtu bagātīgāks, var pievienot sieru vai citus produktus.

Siera pildījumi

Siera pildījumi ir arī populārs variants. Tos var pagatavot no dažādiem siera veidiem, piemēram, no mocarellas vai feta. Pievienojot sagrieztus dārzeņus, siera pildījums kļūst daudzveidīgs un bagātīgs.

Pildījums Sastāvdaļas
Gaļas pildījums Teļa gaļa, sīpoli, burkāni, garšvielas
Dārzeņu pildījums Cukīni, bietes, sēnes, siera kubiņi
Siera pildījums Mocarella, feta, sīpoli, paprikas

Kebabu gatavošanas process

1. Sagatavo sastāvdaļas

Sagriez baltmaizi, gurķi un zaļumus. Gatavo mērci, kas sastāv no jogurta, ķiplokiem, koriandra, sāls un pipariem.

2. Gatavo gaļu

Apcept gaļu uz grillu vai pannā. Pievieno garšvielas un grieķu jogurtu, lai gaļa kļūst maiga un pikanta.

3. Sahars

Uzkarsē lavašu un pagatavo saharu. Ieliec tos uz ēdiena plate vai dīvāna. Pārklāj ar gaļu, salātiem un mērci.

4. Servē

Kebabu uz lavaša ir gatavs! Servē ar papildus zaļumiem, gurķiem un citiem mīļotiem piedevām.

Ieteikumi un padomi

Lai pagatavot garšīgus kebabus uz lavaša, ieteicams ievērot dažus padomus, kas palīdzēs sagatavot perfektu ēdienu ar minimāliem pūliņiem.

 • Atrodu to labāko gaļu – izvēlies labi marķētu un svaigu gaļu, ideāli – teļa vai jēra gaļu, kas ir maigāka un garšīgāka kā vistas gaļa.
 • Izmanto garšvielas – lai kebabā būtu patiesi garšīgas garšas, pievieno tam dažādas garšvielas, piemēram, kuminu, koriandru un ķiplokus.
 • Neaizmirsti par dārzeņiem – kebabi uz lavaša nav tikai gaļas gabals, bet arī dažādi dārzeņi, piemēram, svaigi gurķi, tomāti un sīpoli.
 • Sagriez gabalus vienādā izmērā – ir svarīgi, lai gaļas gabali un dārzeņi būtu vienādā izmērā, lai tie uzkrātos vienmērīgi uz lavaša.
 • Kūpināšana ir neaizstājama – ideāli kebabi uz lavaša tiek gatavoti uz kūpināma uguns, kas piešķir ēdienam īpašu garšu un aromātu.
 • Ieteicams izmantot pannu – lai pagatavotu kebabus uz lavaša, var izmantot īpašu pannu, kas nodrošina vienmērīgu karstumu un ļauj viegli pagatavot ēdienu.

Izprotot šos ieteikumus, kebabu uz lavaša gatavošana kļūst par vieglu un aizraujošu procesu, kas sniedz lielisku iespēju izbaudīt gaļas un dārzeņu kombināciju īpaši garšīgā veidā.

Komentēt