Paštaisīts kebabs – garšīga un svaiga maltīte tavai gaumei

Vai esi nogurušs no standarta ēdienu piedāvājuma un vēlies izmēģināt ko jaunu un interesantu? Paštaisīts kebabs jau sen ir kļuvis par populāru alternatīvu fast food ēdieniem. Tas ļauj savienot gaļas, dārzeņu un garšaugu garšas un radīt gardu un sabalansētu maltīti.

Tas ir lielisks veids, kā izmantot mājās gatavotus ražojumus un radīt gardu ēdienu bez nevēlamajiem piedevām un mākslīgajiem aromatizētājiem. Vislabākais pie tam ir tas, ka tā gatavošana ir ļoti vienkārša un aizņem mazāk laika, nekā domātu.

Šajā rakstā mēs dalīsimies ar dažiem interesantiem receptiem un gatavošanas padomiem, lai jūs varētu izmēģināt paštaisīto kebabu un baudīt gardas maltītes kopā ar saviem draugiem un ģimeni.

Kebabs – ko tas nozīmē?

Kebabs – tas ir pikants ēdiens

Kebabs ir ēdiens, kas ir sastāv no maltas gaļas un dažādu garšvielu maisījuma. Lai sagatavotu kebabu, gaļu mīca ar garšvielām un veido apaļu vai garu formas cepamlietu. Ēdienu tradicionāli lieto Tuvajos Austrumos un Indijā, bet tas ir kļuvis populārs visā pasaulē.

Paštaisīts kebabs ir izcilu garšu kombinācija no mājās gatavotiem produktiem. Tajā var būt iekļauta maltītes gaļa no jēra, liellopa vai vistas gaļas, kā arī dažādas garšvielas, piemēram, garšaugi, sīpoli un sāls. Ir daudz dažādu kebabu veidu, un katrs no tiem var atšķirties ar garšu un tekstūru.

Paštaisīts kebabs – kā to pagatavot?

 • Piemērota gaļa – izvēlies gaļu, ko vēlies izmantot kebabu veidošanai
 • Garšvielas – izvēlies savu iecienītāko garšvielu maisījumu, piemēram, orientālajām garšvielām
 • Lielais sīpols – sagriez sīpolu mazās kubiņos un saskaņā ar garšvielu izvēli pievieno kebabu maisījumam
 • Formēšana – veido apaļus vai garus kebabus un cep tos līdz brūnam uz grila vai cepeškrāsns
 • Servēšana – kebabus var pasniegt kā atsevišķu maltīti ar garnitūru vai to var iekļaut mājasgatavotajā pita maize.

Kā izmantot mājās gatavotos produktus?

Gatavojot paštaisītu kebabu, produkti tiek izmantoti pilnībā un bez konservantu piedevām

Stāvot pie plaukta un skatoties uz dažādiem produktiem, var rasties jautājums – kā tos izmantot, lai izvairītos no izmešanas? Viena no lieliskajām iespējām ir paštaisītu kebabu gatavošana no mājās gatavotiem produktiem. Tas ļauj izlietot atlikušos produktus un neizmest tos prom, tādējādi arī ietaupot naudu.

Paštaisīts kebabs ir ērta un garšīga maltīte no atlikušiem mājās gatavotiem produktiem. Piemēram, izmantot var atlikušo vistas gaļu, dārzeņus un neizmantotos maizeņus. Tādējādi jūs veidojat jaunu un garšīgu produktu, kas pārsniedz parastās paša gatavotas maltītes.

 • Izmantojiet atlikušos produktus
 • Veidojiet jaunu un garšīgu produktu, kas pārsniedz parastās paša gatavotas maltītes
 • Izlietojiet produktus pilnībā un bez konservantu piedevām

Tātad, ja kādreiz jums rodas jautājums, ko darīt ar atlikušajiem produktiem, nekad neaizmirstiet par šo iespēju. Pat ar vienkāršiem produktiem, jūs varat radīt ērtu un garšīgu maltīti.

Paštaisīta kebaba gatavošana – soļi un ieteikumi

Kebabs ir garšīgs ēdiens, kuru var pagatavot arī mājās no pašām izvēlētiem produktiem. Lai gatavošana būtu vieglāka, iesakām iepriekš izstrādāt plānu un izvēlēties vēlamo garšu un produktus.

Sakot ar pašu gaļas izvēli, labāk ir izmantot liellopu gaļu, vista vai cūkgaļu, jo tās ir visbiežāk lietotās kebabu veidošanā. Gaļai jābūt ne tikai svaigai, bet arī labi sanākusi, lai produktu būtu vieglāk sagriezt.

 • Izgatavojot kebabu mājās, var izvēlēties arī vēlamo garšvielu maisījumu. Piemēram, iepriekš sagatavotajā marinādē var pievienot kaijugu, saturu no sīpoliem, čili pipariem un citiem garšaugiem vai garšvielām.
 • Svari, kas tiek izmantoti, var būt gan atsevišķi gabali, gan iepriekš sagriezti kubi. Labi notīrīti un katlā vārīti kartupeļi arī var kalpot kā papildus piedeva, kas sašaurina ēdiena sastāva kaloriju daudzumu.
 • Ērtības un ātruma nolūkos produkti var tikt spēcīgi nogriezti ar speciāliem aparatūras instrumentiem. Arī pamatīgi sagriezti produkti tiek uzskatīti par paštaisīta kebaba atribūtiem, kas piešķir ēdienam izteiksmīgu garšu.

Lai ēdiens iznāktu gardāks un sulīgāks, mēs iesakām parastos kebabu stieņus aizstāt ar šašliku stieniem, uz kuriem produkti tiek sakārtoti kā elementi. Ja nav iespējams tos zupār garuma dēļ, tad tos var sagriezt attiecīgā garumā. Kebabu gatavošana ir lieliska iespēja baudīt un izveidot savu ēdiena garšas kreatīvo virzību mājsaimniecības gaisotnē.

Ko izvēlēties, lai padarītu kebabu vēl gardāku?

Kebabs var būt gardāks, ja izvēlēsieties labākus produktus un izmantojiet savas iecienītās garšvielas. Jūs varat pagatavot sevī maizītes, izmantojot krupu miltus un yeasts. Iegādājieties augstas kvalitātes gaļu, ko muldēsiet un pašgatavotu mērci, izmantojot jogurtu, skābo krējumu un garšvielas. Pievienojiet arī vairāk zaļumu, piemēram, svaigas lapas un gurķi, lai piešķirtu vēl vairāk garšas un vitamīnu.

Ja jūs gatavojat kebabu no cāļa gaļas, izmēģiniet to marinēt ar citrusaugļu sulu un sarkanajām pipariem, kas piešķirs tam pikantu garšu. Jūs varat arī pievienot sieru, lai padarītu maltīti vel gardāku. Izvēlieties kvalitatīvo sieru, kas ir piemērots kebabam, piemēram, fetu vai mocarelu.

Neaizmirstiet arī par garnitūrām! Noceptiet kartupeļus un uzklājiet tos uz kebabu, lai piešķirtu tam maigāku garšu. Jūs varat arī izmantot pupiņas, kukurūzas graudus vai zirnus, lai pievienotu vēl vairāk tekstūru un barības vielu.

Izvēlies savu kebabu – varianti ar gaļu, zivīm vai dārzeņiem

Mēs piedāvājam plašu kebabu izvēli, piemēram, gaļas variantus ar cūkgaļu, vistas gaļu vai jēlas gaļu. Ja izvēlies zivju kebabu, vari izvēlēties starp lēcu kebabu ar lasis, tunzivju kebabu vai garnelēm. Bet, ja esi dārzeņu mīļotājs, pieejami kebabi ar svaigiem sezonas dārzeņiem, piemēram, cukiniem, tomātiem un squash.

Un, ja kāda no mūsu standarta iespējām Tev nepiemērotos, vari izveidot savu kebabu – izvēlies gaļu vai zivis, izvēlies savas iecienītākās dārzeņu šķirnes, kā arī piedāvājam vairākus mērces variantus, piemēram, ķiploku, salsa vai mērce ar vārītu olu.

 • Gaļas varianti: cūkgaļa, vistas gaļa, jēlas gaļa
 • Zivju varianti: lēcu kebabs ar lasi, tunzivju kebabs, garneles
 • Dārzeņu varianti: cukini, tomāti, squash un vēl citi svaigi sezonas dārzeņi
Mērces Spicētības līmenis
Ķiploku mērce Spēcīgs
Salsa Vidēji spēcīgs
Mērce ar vārītu olu Mīksts

Komentēt